Biuletyn Informacji Publicznej
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łukowie
OSTRZEŻENIE PRZED SPOŻYWANIEM ALKOHOLU NIAWIADOMEGO POCHODZENIA

K o m u n i k a t

Państwowego Powiatowego 

Inspektora Sanitarnego

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łukowie   przestrzega przed spożywaniem wysokoprocentowego alkoholu zakupionego w ostatnim czasie na terenie Republiki Czeskiej oraz alkoholu niewiadomego pochodzenia, bez banderoli, bez oznakowania wytwórcy i miejsca wytworzenia, itp..

Zgodnie z informacją Krajowego Konsultanta w dziedzinie toksykologii klinicznej: Dawka alkoholu metylowego zagrażająca uszkodzeniem nerwu wzrokowego 4-15 ml; dawka śmiertelna minimalna 30 ml.

Objawy zatrucia alkoholem metylowym: W pierwszych godzinach od wypicia alkoholu metylowego objawy są takie same jak po wypiciu alkoholu spożywczego - pobudzenie, wesołkowatość, wzmożona aktywność fizyczna i psychiczna. Po kilku godzinach od zatrucia (czas wystąpienia objawów zależy od wypitej ilości metanolu) dochodzi do senności, śpiączki i głębokich zaburzeń świadomości (utrata przytomności, bez możliwości dobudzenia zatrutego). Dochodzi do zaburzeń oddychania, oddech jest przyśpieszony, głęboki. Nudności, wymioty, bóle brzucha. Spadek ciśnienia tętniczego i przyspieszenie czynności serca, zaburzenia widzenia (czasem występujące z opóźnieniem) do całkowitej nieodwracalnej (najczęściej) ślepoty.

 

 

OSTRZEGA SIĘ PRZED SPOŻYWANIEM ALKOHOLU

NIAWIADOMEGO   POCHODZENIA

 

 

 

 

Państwowy   Powiatowy

                         Inspektor Sanitarny

w Łukowie

INFORMACJE O DOKUMENCIE
Ilość wyświetleń: 1011
Wprowadzony przez: Beata Baran
Data opublikowania: 2012-09-20 13:01:18
LISTA POPRZEDNICH WERSJI
Lista poprzednich wersji:
   
Data zmiany Redaktor Opis zmiany
2012-09-20 13:06:01 Beata Baran
2012-09-20 13:05:18 Beata Baran
2012-09-20 13:03:25 Beata Baran Publikacja artykułu